Dřevostavba roku 2019

Hlasování odborné poroty i veřejnosti bude probíhat 25. 2. – 13. 3. 2019.

Anketa ukazuje dřevěné stavby ve všech jejich podobách – od rodinného domu či srubu, přes dětské hřiště či rozhlednu až po dřevěný interiér. Je unikátní svým zaměřením výhradně na dřevo, jehož krásu a funkčnost představuje v 8 soutěžních kategoriích. Ať už dřevěné stavby navrhujete, stavíte, nebo v nich bydlíte – i díky vám je naše planeta o něco zdravější.

„Představujeme První volnočasový EKOPark Liberec z kategorie: Dřevěná hřiště – velká. Tuto oázu klidu a zeleně pro trávení volného času najdete v centru Liberce.“ (Zdroj Dřevo pro život)

————————————————————————————–

 

Český Goodwill 2018 – 2. místo v kategorii osobnost pro tvůrce EKOParku Stanislava Šťastného

 

Zakladatel a tvůrce EKOParku pan Stanislav Šťastný byl celorepublikově nominován mezi 70 finalistů na prestižní titul OSOBNOST Český Goodwill 2018 za svůj srdcový životní projekt První volnočasový EKOPark Liberec. Na základě hlasování veřejnosti se umístil na 2. místě.

V projektu Český Goodwill byli nominováni podnikatelé a společnosti, kterých si lidé váží pro jejich odpovědný a společnosti přínosný způsob podnikání. Jsou oceňovány firmy, které jsou ohleduplné ke svému podnikatelskému, ekonomicko-sociálnímu a životnímu prostředí a aktivně se prosazují o jeho kultivaci nebo záchranu. (Zdroj: Český Goodwill)

Děkujeme všem 3.405 hlasujícím, že jsem vám EKOPark stál za to, dát nám hlas 🙂

————————————————————————————–

 

CzechTourism DestinaCZe 2019 – finalisté kategorie Kudyznudy

Porota agentury CzechTourism do finálního kola soutěže DestinaCZe vybrala 9 finalistů. EKOPark Liberec soutěží v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu. Je nám ctí být nominováni již po druhé do finále, budeme rádi za Vaši podporu, samotná soutěž proběhne na jaře roku 2019.

„DestinaCZe je stěžejní soutěží agentury CzechTourism, v jejímž rámci každoročně představujeme zajímavé turistické atraktivity napříč Českou republikou. Smyslem soutěže je nejen ocenit vítěze, ale především podporovat trend domácího cestovního ruchu a inspirovat k cestování po regionech České republiky“, komentuje generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková. (Zdroj: CzechTourism)

————————————————————————————–

 

Miss kompost 2018

Soutěž Miss Kompost je určená pro zkušené kompostáře, stejně jako pro ty, kteří s kompostováním teprve začínají. V téhle soutěži se totiž uplatní nejen krása, ale také vtip, nadšení, nasazení, invence a schopnost improvizovat.

Spolu se soutěží Ekodomov startuje neformální výměnu zkušeností doslova od zahrady k zahradě.  Cílem soutěže je také inspirovat ty, kteří o skutečném kompostování teprve přemýšlejí. Kompostováním totiž uprázdníte místo v popelnici, dodáte půdě živiny a pomůžete předcházet její erozi, která je příčinou ničivého sucha i povodní. (Zdroj: Kompostuj.cz)

Proč jsme začali kompostovat?

Jak to děláš EKOlíno, že ti to tak sekne? Necpu se plastem, jím jen bio, ty PLASTelíno!
Hádky mezi EKOLínou a PLASTelínou nás inspirovaly k vytvoření svačinových boxíků, které také slouží jako motivace návštěvníků EKOParku Liberec třídit odpad a zároveň můžeme kompostem snadno obohacovat půdu.

————————————————————————————–

 

CzechTourism DestinaCZe 2017 – 3. místo v kat. Eko-friendly

EKOPark Liberec byl porotou nominován do soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašuje agentura CzechTourism. O titul nejlepší tuzemské turistické atraktivity soužili finalisté od 18. září do 29. října 2017. Po tuto dobu přidělovala veřejnost prostřednictvím webových stránek www.ceskozemepribehu.cz  hlasy soutěžícím v pěti kategoriích: Fénix – znovuzrozený projekt, Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu, Česko jede, Eko-friendly, Baroko všemi smysly.

Agentura CzechTourism pořádala soutěž DestinaCZe již čtvrtým rokem. Rozdáno bylo přes 82 000 hlasů. „DestinaCZe je stěžejní soutěží agentury CzechTourism, v jejímž rámci každoročně představujeme zajímavé turistické atraktivity napříč Českou republikou. Smyslem soutěže je nejen ocenit vítěze, ale především podporovat trend domácího cestovního ruchu a inspirovat k cestování po regionech České republiky,“komentuje generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková.

Z Eko-friendly atraktivit dbajících na ochranu životního prostředí a trvale udržitelný cestovní ruch nejvíce hlasů získala Návštěvnická centra na Šumavě, První volnočasový EKOPark Liberec získal bronzovou medaili. (Zdroj: CzechTourism)

————————————————————————————–

 

Návštěva hraběte Kinského v EKOParku Liberec

Dne 3. 7. 2017 navštívil EKOPark hrabě Constantin Kinský se svou rodinou. Příjemně zde strávili odpoledne, užili si dílničky, cestu za pokladem i blátivou kuchyni.

Constantin Kinský: „Navštívil jsem EKOPark protože jsem fanoušek „živé přírody“ a protože je třeba podpořit rozvoj turistického ruchu, který není jen Staromák v Praze.Chceme navazovat lokální partnerství a umožnit lidem prožít „živou přírodu“ těšíme se na spolupráci s panem Šťastným. Díky mu za iniciativu vybudovat EKOPark Liberec. Je pro mě velikou inspirací“. (Zdroj: Archiv EKOPark Liberec)

————————————————————————————–

 

Návštěva ministra životního prostředí pana Richarda Brabce v EKOParku Liberec

Ministr Richard Brabec zavítal 6. 4. 2016 do libereckého EKOParku na přátelskou návštěvu. Na závěr ministrova pracovního dne, v rámci více jak hodinové návštěvy, mu majitel a tvůrce parku Stanislav Šťastný představil celý koncept.

Ministr svou návštěvu EKOParku prožil všemi smysly. Zhlédl exhibiční vystoupení místních sportovců, kterého se účastnila naše radní města Liberec, mistryně světa v extrémním překážkovém závodě Spartan Race USA 2015. K pohoštění v korunách stromů mu hrála živá, etno hudba a ochutnal zdravé speciality servírované na talíři vytvořeném z čerstvě uříznutého kmene stromu. Jako dárek si odvezl originální autorskou postavičku z dílny Prvního volnočasového EKOParku Liberec.

„Konečně jsem se vypravil do parku osobně a zůstal v příjemném šoku. Skvělý nápad a ještě lepší realizace! Stanislav Šťastný s týmem jsou fakt borci,“ pochválil EKOPark ministr.

Myšlenkou projektu EKOParku je dostat rodiny s dětmi z nákupních center, kde tráví víkendy, do přírody, k nám do parku. Dlouhodobým cílem je vytvoření unikátního parku o rozloze 10.000 m2. Příroda, ekopobyt, sepětí s přírodou, aktivní odpočinek a relaxace, to vše bude hlavní prioritou EKOParku,“ potvrdil majitel parku Stanislav Šťastný. (Zdroj ČTK)

————————————————————————————–

 

… ale největším oceněním je pro nás téměř 30 tis. párů rozzářených dětských očí, které za tři roky provozu EKOPark navštívily 🙂